" כאשר אתה חוזר על אותה פעולה יום יום שעה שעה בסופו של דבר אתה תיהיה הכי טוב במה שאתה עושה" – סוקייבשי ג'ירו

הי, נעים להכיר אני מורן אלחלל מאירי, מעצבת מוצר בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר ובעלת סטודיו לעיצוב החל משנת 2012.
אוריגמי זו האהבה שלי ושפת הקיפולים היא השפה המנחה בכל מה שאני יוצרת.

ההתמחות שלי מתאפיינת בקיפולי בדים כמו שתראו ברב המוצרים שלי בחנויות.
אבל אם תפגשו אותי, ותראו את שולחן העבודה שלי תגלו עבודות ועיצובים גם מניירות וגדלים שונים.

במוצרים שלי אני פונה אליכם בגובה העיניים ע"י השימוש בצורות קלאסיות מעולם האוריגמי והפיכתם למוצרים מעוצבים ומודרניים.

הבסיסים הם אבני המשחק והסימן המזהה שלי. החיבור בין החומרים, הצבעוניות והצורות מאריך את חיי המוצר והופך אותו למתאים גם לעולמם של הקטנטנים וגם של הגדולים. כמו כן הבחירה ביצור סדרתי יחד עם עבודת יד מאפשרת לתת את מלוא תשומת הלב לפרטים.

בתור אמא הבנתי שאת המוצרים היפים אנחנו בעצם קונים קודם כל בשבילנו, והילדים הם רק תירוץ.
לכן, אל תתפלאו אם כאשר תעניקו לחבר כמתנת לידה מובייל עגורים, תמצאו אותו תלוי בסופו של דבר בסלון.

איך נולדו המוביילים? בתור מעצבת מוצר עניין אותי לבדוק חומרים נוספים לקיפולי הנייר והבד היה זמין לי.

לאבא שלי היה מפעל טקסטיל ומאז שאני זוכרת את עצמי היו לנו יריעות בדים ומכונת תפירה בבית. 

הבחירה בצורת העגור למחקר הראשון שלי היתה ברורה ומהירה, כשאומרים אוריגמי – עגור – הוא הסימן הראשון שעולה ולכן צורת העגור נבחרה עם הקמת העסק להיות הלוגו שלי.

העיצובים שלי הם הזמנה למשחק וליצירה, כאשר השימוש בבד מאפשר חופש למגע ומחקר ומאריך את זמן ההנאה ממנו.

הבחירה בעץ טבעי ובבד כותנה מאפשרת לחוש את המוצר מבלי לפגוע בו, והשימוש באטבים לחיבור אלמנט האוריגמי למתלה משאיר המון מקום לדמיון ומאפשר לחדש ולשנות את המוצר מעת לעת, ובאשר לילדים הוא נותן את החופש לשלב במובייל יצירות משלהם.

המובייל הראשון שלי ניתן במתנה לחברה הכי טובה שלי כשילדה את בנה הראשון והוא עדיין אצלה עובר מבית לבית אפילו מעבר לים כבר 12 שנים.

מוצר בעיני מתחיל במשיכה אל חומר או לרעיון שצץ בראש וממשיך בניסוי וטעיה, חיפוש אחר השלם ומסתיים בסוף כאשר הוא ארוז ומוכן להיות מוצג על המדף. לאריזה ולדרך בה המוצר מוגש ללקוח יש חלק משמעותי בעיני, והם חלק בלתי נפרד מהמוצר עצמו.

באוריגמי באופן ספציפי יש משהו אסתטי מיוחד ושונה, ושיטה זו משמשת אותי רבות גם באריזות, בגרפיקה וכמובן בשילוב בתוך המוצרים החדשים.

כך גם נולדו המוביילים. המחקר של קיפולי אוריגמי בבד וחומרים נוספים עניין אותי, בחירת הצורה והקיפולים הפונים אלינו בגובה העיניים, כמו גם הבחירה בעץ בלזה כמתלה הם אלו שבסוף ייעדו את המובייל לחדר תינוקות וילדים. הקסם שבאוריגמי הוא שמושך ואת הילדים ואותי ואף פעם לא משעמם.

העיצובים שלי הם הזמנה למשחק וליצירה, כאשר השימוש בבד מאפשר חופש למגע ומחקר ומאריך את זמן ההנאה ממנו.

הבחירה בעץ בלזה טבעי ובבד כותנה מאפשרת לחוש את המוצר מבלי לפגוע בו, והשימוש באטבים לחיבור אלמנט האוריגמי למתלה משאיר המון מקום לדימיון ומאפשר לחדש ולשנות את המוצר מעת לעת, ובאשר לילדים הוא נותן את החופש לשלב במובייל יצירות משלהם.

מוצר בעיני מתחיל במשיכה אל חומר או לרעיון שצץ בראש וממשיך בניסוי וטעייה, חיפוש אחר השלם ומסתיים בסוף כאשר הוא ארוז ומוכן להיות מוצג על המדף. לאריזה ולדרך בה המוצר מוגש ללקוח יש חלק משמעותי בעיני, והם חלק בלתי נפרד מהמוצר עצמו.

באוריגמי באופן ספציפי יש משהו אסתטי מיוחד ושונה, ושיטה זו משמשת אותי רבות גם באריזות, בגרפיקה וכמובן בשילוב בתוך המוצרים החדשים.

סדנאות אוריגמי, סדנאות יצירה, סדנאות לצוות, סדנאות לעובדים, סדת אוריגמי ממכרת, סדנאות אוריגמי למעצבים, סדנאות חוויתיות, סדנאות גיבוש חד פעמיות, רצף סדנאות, סדנאות לילדים, סדנאות לגיל השלישי, סדנאות יום הולדת, מורן אלחלל

.

לפני כמה שנים צפיתי בתוכנית על סוקייבשי ג'ירו (Sukiyabashi Jiro) בעל הסושי בר הראשון בטוקיו שזכה בשלושה כוכבי מישלן. הבחור בן 86 וכל חייו מכין את הסושי שלו יום יום! מדייק בגדלים, בצורה ובאיכות ומתאים את המנה ללקוח מבלי שהלקוח ירגיש שהמנה נוצרה בדיוק בשבילו.

לשם אני שואפת תמיד, ולכן גם המטרה שלי בסופו של דבר היא להיות הכי טובה במה שאני עושה, לדעת לבחור את החומר הנכון לעבודה וע"י חזרה שוב ושוב להביא אותה לשלמות, ואכן בכל מוצר או פרויקט חדש שאני נוגעת בו אני חוקרת ומתמקצעת עוד ועוד ולומדת ומשפרת כל פעם מחדש.

ההתחדשות יחד עם ההתמדה וההתמקצעות באה לידי ביטוי בסדנאות האוריגמי שאני מעבירה, כל סדנא מותאמת במיוחד אליכם ובכל מפגש אתכם אני לומדת עוד ועוד מה נכון יותר או פחות לסדנא הבאה.

בעמוד הפרוייקטים שלי תוכלו גם לגלות את האתגרים שמהם אני פורחת, ויוצרת דברים חדשים יחד איתכם ועם מעצבים נוספים.

ביניהם, סיכות לאורחים באירועים כמו האירוע בא"ום, זרי כלה בהתאמה אישית, סידורי שולחן ועיצובים לאירועים בשפת האוריגמי. 

הלוגו שלי (עגור) : בשינטו יש חשיבות מיוחדת לקיפול העגור. העגור מסמל הגשמה של משאלות, הצלחה ובריאות, ועל פי המסורת, קיפול של אלף עגורים מאפשר הגשמה של משאלה.

אז תתחילו לקפל, ואם אתם לא יודעים מאיפה להתחיל פשוט תרימו צלצול וניפגש.

מורן אלחלל - לוגו עגור ורוד
מורן אלחלל

הורדים 30, יהוד 

054-5962625

[email protected]